Érsekkéty a "Párbeszédben a kultúrák: Közösen formáljuk Európa jövőjét" elnevezésű falunappal ünnepelte közösségét, ahol a szórakozás mellett a település fejlődésére és Európa jövőjére is fókuszáltak - közli a felvidek.ma
A rendezvényen a hagyományos falunapi programok mellett a vendégek belekóstolhattak a Kárpát-medencei és lengyel testvértelepülések kultúrájába, és megvitatták Európa jövőjét. Gubík László, a Magyar Szövetség elnöke szerint a rendezvényen az új kenyér mellett belekóstoltak egy Kárpát-medencei és lengyel testvértelepülés-találkozóba, egy európai fórumba és persze a búcsúba, ahol a jókedv és bőség uralkodott.
A falunap keretében tartott szakmai panelbeszélgetésen Csáky Pál, Tárnok Balázs, Heringes Walter és Gödrei Zoltán osztották meg gondolataikat Európa jövőjéről, a kulturális párbeszéd és az együttműködés fontosságáról.
A rendezvényen ünnepélyesen átadták a felújított helyi utakat is, a település ugyanis közel 300 ezer eurós támogatást nyert az Integrált Területi Beruházások alapból, aminek köszönhetően biztonságosabb és kényelmesebb lett a közlekedés.
Csenger Tibor megyei alelnök hangsúlyozta, Kéty dinamikusan fejlődik, és ez Farkas Attila polgármester kitartó munkájának és az erős megyei képviseletnek köszönhető.
A falunap kulturális kínálata is gazdag volt, fellépett többek között a helyi Mákvirágok citeracsoport, a komáromi Koczkás Eszter és zenekara, és a Lobbanáspont Tűzzsonglőrei, az est fénypontja pedig Budapest Jazz Orchestra & Gájer Bálint koncertje volt. Emellett a gyerekeket kézműves foglalkozások és játékos programok várták, a felnőttek pedig szeretetvendégség keretében folytathattak jó hangulatú beszélgetéseket.
Farkas Attila polgármester szerint ez a nap azt mutatta meg, hogy a kistelepülések is fontos szerepet játszhatnak Európa jövőjének alakításában, és köszönetet mondott mindenkinek, aki hozzájárult ehhez a fantasztikus eseményhez és településük dinamikus fejlődéséhez.
kép: Szeller Tamás

